3803

Nie musisz wyjeżdżać daleko poza miasto, aby odpocząć wśród zieleni. Warto zaaranżować nasz ogród lub taras, gdyż miejsce to da nam tyle samo radości i wypoczynku. Wystarczy kilka elementów: meble ogrodowe, parasol, poduszki – wszystko to sprawi, że znacznie chętniej będziemy odpoczywać blisko domu w okresie wiosny i lata.

Jak zaaranżować taras?

Dla większości z nas podstawą aranżacji jest komplet wypoczynkowy. Warto jednak pomyśleć też o odpowiedniej ochronie przed słońcem – tę zapewni nam parasol ogrodowy. Szeroki wybór parasoli ogrodowych sprawia, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne parasole odznaczają się wspaniałą linią, nowoczesnym designem oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Nowoczesne parasole sprawdza się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy większych balkonach. Wiele punktów regulacji parasola sprawia, że możliwe jest dokładne ustawienie kąta padania cienia.

Trwałe parasole ogrodowe

Jak projektowane są dzisiaj parasole ogrodowe? Przede wszystkim stosowane są materiały o podwyższonej odporności na uszkodzenia – aluminium, tkaniny techniczne. Stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, co pozwala na ochronę stelaża przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Czasza parasola wykonana jest z materiału poliestrowego pokrytego warstwą poliuretanu – taka tkanina zabezpieczona jest więc przed promieniowaniem słonecznym, jak również przed wilgocią i niespodziewanym deszczem. Tkanina czaszy parasola jest utrzymywana w jednej pozycji dzięki sprężynom naciągowym. Parasole osadzamy na jednej z kilku podstaw do wyboru. Podstawy do wkopania w ziemię tworzone są z włókna szklanego, na taras warto wybrać podstawę z niewielkimi kółkami i hamulcem. W ogrodach sprawdzą się również klasyczne podstawy.