1138

Relaks w cieniu parasola, blisko zieleni i ogrodu – to dla wielu najlepszy sposób na podładowanie wewnętrznych akumulatorów. Stworzenie takiej przestrzeni wypoczynkowej nie powinno być trudne do zrobienia. Przede wszystkim ważne są meble – muszą być dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Aby móc bezpiecznie wypoczywać w promieniach słońca warto pomyśleć o nowoczesnym parasolu ogrodowym. Jaki wybrać? Co oferują nam producenci?

Nowoczesne parasole tworzone z wysokiej jakość tworzyw

Obecnie parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów, które mogliśmy zakupić kilkanaście lat temu. Dawniej produkty te tworzone były z tworzyw niskiej jakości, przez co już po pierwszym sezonie użytkowania mogliśmy dostrzec zarysowania, odkształcenia. Dzisiaj sprawa ma się inaczej – topowi producenci stosują materiały wysokiej klasy, aby klienci mogli cieszyć się pięknym parasolem w ogrodzie czy na tarasie przez długi czas.

Konstrukcje parasoli tworzone są ze wzmocnionego, malowanego proszkowo aluminium. Takie tworzywo jest lekkie, przez co całkowita waga parasola jest znacznie niższa. Malowanie proszkowe pozwoliło także na zabezpieczenie przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Sama struktura aluminium jest odporna na ścieranie, koślawienie, zarysowania. Stelaż umieszczony jest na ruchomej stopie, która pozwala na obracanie parasola o 360 stopni bez konieczności podnoszenia podstawy.

Znajdź model parasola dla siebie

Elementem, który przykuwa najwięcej uwagi są czasze parasoli. Mogą mieć one kształt kwadratu, prostokąta czy koła. Wymiary są naprawdę duże – największe parasole mogą mieć bok czaszy o długości do 4 metrów! Czasza tworzone jest z materiału poliestrowego, odpornego na wnikanie brudu i promieniowanie UV. Taki materiał chroni zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem.