1095

Czy zwykły parasol może podnieść komfort i wygodę naszego wypoczynku na tarasie? Dzisiaj zdecydowanie tak – wszystko za sprawą nowoczesnych konstrukcji, które proponują nam topowi producenci. Szukając idealnego dodatku na tarasie czy w ogrodzie warto wybrać parasole o nowoczesnej konstrukcji. Nie tylko wspaniale ozdobią one przestrzeń, ale również pozwolą na skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Parasole, które zwracają uwagę

Nie ma wątpliwości, że parasole oferowane dzisiaj u producentów znacząco różnią się od produktów, które w sklepach mogliśmy znajdować 10-15 lat temu. Dzisiaj charakteryzuje je przede wszystkim wspaniały design – to zasługa doświadczonych projektantów, którzy znają oczekiwania potencjalnych klientów. Obecnie wykorzystywane są także tworzywa o wysokiej odporności na uszkodzenia. Stelaże parasoli produkowane są z aluminium malowanego proszkowo. Oznacza to, że tworzywo takie jest odporne na wnikanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Parasole nowoczesne możemy podzielić na parasole z nogą boczną lub centralną – w zależności od modelu baldachim może rotować w określonych płaszczyznach.

W celu prostego i szybkiego przesuwania parasola jego podstawa może zostać wyposażone w niewielkie kółeczka. Dzięki nim parasol wystarczy delikatnie przesuwać po płaskiej powierzchni tarasu.

Parasole, które chronią naszą skórę

Najważniejszym zadaniem parasola tarasowego jest chronienie nas przed słońcem. Baldachimy parasoli tworzone są z technicznych tkanin poliestrowych, zabezpieczonych przed wnikaniem brudu czy wilgoci. Parasole są skonstruowane w taki sposób, aby nie tylko nie blaknąć pod wpływem silnego promieniowania UV, ale również, aby się nie nagrzewać. Możemy mieć pewność, że w cieniu parasola panować będzie przyjemny chłód.