1229

Zaprojektowanie przydomowej strefy jako miejsce do relaksu nie jest dzisiaj niczym trudnym. Najlepsi producenci oferują nam wiele interesujących produktów, w tym meble outdoorowe oraz parasole ogrodowe, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się latem nawet w najbardziej upalne dni. Szukając idealnego parasola zwracamy uwagę na jego linię, wygląd, design. Czy to wystarczy?

Zadanie parasole ogrodowego

Zdecydowana większość kupujących jest zdania, że parasol ma przede wszystkim wzbogacać przestrzeń ogrodu czy tarasu i zapewniać nam komfortowy cień. To oczywiście prawda, jednak musimy być świadomi, że najważniejszym zadaniem tego przedmiotu jest chronienie użytkowników przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może skutkować pojawianiem się na skórze poparzeń słonecznych. Dzięki parasolom w ogrodach unikniemy tych przykrych konsekwencji.

Jak wybrać idealny parasol ogrodowy?

Szeroki wybór parasoli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może być problemem. Zazwyczaj chcemy, aby parasol był elegancki, solidny oraz miał obszerną czaszę. Dzisiaj producenci oferują nam parasole, których bok czaszy waha się od 2,5 do 4 metrów. Parasole posiadają czasze okrągłe, prostokątne, kwadratowe – są one tworzone z wysokiej jakości poliestru pokrytego poliuretanem. Takie połączenie daje gwarancję, że czasza ochroni nas nie tylko przed silnym słońcem, ale i deszczem. Wykorzystanie materiału poliestrowego pozwala także na ochronę koloru – takie tworzywo jest odporne na blaknięcie i na długi czas zachowuje piękną barwę.

Warto dodać, że nowoczesne parasole ogrodowe są regulowane w kilku płaszczyznach. Umieszczenie stelaża na ruchomej stopie pozwoliło na rotowanie konstrukcji o 360 stopni. Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.