1395

Zaaranżowanie przestrzeń ogrodowej w taki sposób, aby mogła nam służyć, nie jest trudne. Dzisiaj wystarczy kilka odpowiednio dobranych mebli i dodatków, aby móc cieszyć się bliskością zieleni i przyrody w ogrodzie. Aby wypoczywać bezpiecznie koniecznie musimy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Obecnie najskuteczniejszą metodą jest wybór jednego z nowoczesnych parasoli ogrodowych. Jaki model wybrać i co brać po uwagę?

Nowoczesne parasole z bliska – zwróć uwagę na detale!

Obecnie parasole ogrodowe znacząco różnią się od tego, co mogliśmy kupić jeszcze 10-15 lat temu. Dawniej parasole tworzone były z tworzyw niskiej jakości. Chętni wykorzystywany był plastik, który niestety bardzo szybko pękał i odkształcał się w wyniku niskich czy wysokich temperatur. Dzisiaj parasole tworzone są zupełnie inaczej – zastosowane materiały dobierane są przede wszystkim przez wzgląd na wysoką odporność na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Aluminium i poliuretan

Stelaże nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z aluminium malowanego proszkowo. Jest ono zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Aluminium znacząco zmniejsza również wagę stelaża, co finalnie wpływa na łatwość jego przesuwania. Stelaże posiadają ruchomą stopę, dzięki której parasole można obracać o 360 stopni.
Czasze parasoli pokrywa tkanina poliuretanowa pokryta warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na wnikanie brudu oraz wilgoć. Włókno poliestrowe jest tkane bardzo gęsto, przez co tkanina czaszy jest odporna na ścieranie i strzępienie. Czasza podtrzymywana jest przez sprężyny naciągowe, które dbają o odpowiednie położenie materiału.