3859

Nawet niewielki taras może stać się naszą wymarzoną przestrzenią wypoczynkową – konieczne jest tylko wybranie odpowiednich mebli i dodatków. Te znajdziemy u samych producentów, którzy co sezon proponują nam nowe kolekcje i rozwiązania. Które z nich okażą się najlepsze i najbardziej funkcjonalne?

Odpoczynek blisko domu

Zaaranżowanie własnej przestrzeni wypoczynkowej to świetny pomysł, szczególnie u progu wiosny i lata. Takie miejsce może być wykorzystywane przez nas i naszych bliskich na wiele sposobów. Szukając ciszy możemy odpoczywać w cieniu parasola, ale także zapraszać naszych znajomych do wspólnego biesiadowania przy stole. Taras może być też miejscem zabaw dla dzieci – możliwości jest naprawdę wiele. Poprzez dobór odpowiednich mebli ogrodowych stworzymy przestrzeń, gdzie będziemy mogli spędzać czas podczas upalnych, letnich dni.

Skuteczna ochrona przed słońcem

Jak chronić się przed słońcem podczas letnich chwil w ogrodzie? Wśród najczęściej stosowanych rozwiązań wymienia się nowoczesne parasole ogrodowe. Topowi producenci zaoferują nam modele, które zaskoczą nas nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale i świetnym designem. Parasol taki sprawdzi się nie tylko na tarasie, ale i w ogrodach czy na balkonach.

Do największych zalet parasoli ogrodowych zalicza się ich funkcjonalność. Wiele punktów regulacji pozwoli na precyzyjne określenie punktu padania cienia. Poprzez zastosowanie innowacyjnych materiałów możemy być pewni, że nasz parasol na długi czas zachowa swoją formę i kolory.

Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają czasze tworzone z wysokiej jakości tkanin technicznych pokrytych poliuretanem. Ten rodzaj tkaniny nie chłonie brudu, jest odporny na promieniowanie UV, nie nagrzewa się przez co w jego cieniu panuje przyjemny chłód.