1315

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wykorzystując takie momenty możemy nie tylko skutecznie się zrelaksować, ale również odpocząć od codziennych trosk. Nawet niewielki taras okaże się być świetnią przestrzenią wypoczynkową, jeśli tylko wybierzmy odpowiednie dodatki: meble i parasol. Szczególnie ten ostatni przyda się podczas upalnych, letnich dni.

Dlaczego warto wybrać parasol ogrodowy?

Pierwszym i najważniejszym powodem jest oczywiście skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV. Wielogodzinne przesiadywanie na tarasie czy w ogrodzie to niewątpliwa przyjemność, musimy jednak pamiętać o tym, aby skutecznie chronić naszą skórę przed słońcem. Nowoczesne parasole ogrodowe nadają się do tego idealnie.

Współcześnie parasole ogrodowe tworzone są z wysokiej jakości tworzyw. Stelaże produkowane są z antykorozyjnego aluminium, zabezpieczonego przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Wykorzystanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi konstrukcji. Stelaż wyposażono w ruchomą stopę, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni. Dzięki temu nie ma konieczności przesuwania konstrukcji. Czasza parasola wykonana została z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem – takie połączenie sprawia, że parasol może chronić użytkowników zarówno przed silnym słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Czasza posiada sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w odpowiedniej pozycji.

Poprawiona estetyka ogrodu

Parasole ogrodowe zapewniają nie tylko ochronę przed słońcem. Projektowane są one w taki sposób, aby skutecznie poprawiać estetykę ogrodu czy tarasu i sprawiać, że miejsce to będzie wyglądać znacznie lepiej. Producenci oferują nowoczesne parasole ogrodowe z nogą boczną lub centralną, z oświetleniem.