1219

Popołudnia spędzane na tarasie to idealna forma odpoczynku w czasie wiosny czy lata. Nawet niewielki taras daje wiele możliwości: może być to miejsce idealne do czytania książek, pracy, podawania posiłków, spotkania w gronie znajomych czy bliskich. Aby móc cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu powinniśmy zadbać o odpowiednie meble i dodatki. Coraz częściej na polskich tarasach widać nowoczesne, rozłożyste parasole ogrodowe. Ich obecność to nie tylko kwestia estetyki – to także skuteczna ochrona!

Dlaczego warto wybrać parasol ogrodowy na taras?

Spędzanie długich godzin na tarasie to prawdziwa przyjemność, musimy jednak pamiętać o naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Korzystając z uroków lata na tarasie narażeni jesteśmy na silne promieniowanie słoneczne, którego nadmiar może prowadzić do poparzeń słonecznych. Aby uniknąć tych przykrych konsekwencji letniego lenistwa warto nie tylko stosować kremy z filtrem, ale też schronić się w cieniu parasola ogrodowego. Jaki model okaże się najlepszy?

Parasole zaprojektowane z głową!

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od propozycji, które mogliśmy znaleźć w sklepach 15-20 lat temu. Dzisiaj parasole ogrodowe łączą w sobie wysokiej klasy materiały oraz wysoką funkcjonalność. Nowoczesne parasole projektowane są w taki sposób, aby jak najdokładniej chronić przed słońcem (i deszczem!), ale także pozytywnie wpływać na otoczenie tarasu.

Jaki parasol wybrać?

Wśród licznych modeli parasoli na taras warto wybrać model o czaszy nieprzekraczającej długości boku 3 metrów, szczególnie, kiedy taras jest niewielki. Konstrukcja parasola powinna być wykonana z wysokogatunkowego aluminium malowanego proszkowo. Taki stelaż osadzany jest na ruchomej stopie, która może rotować o 360 stopni. Czasza wykonana z tkaniny poliestrowej regulowana jest w jednej lub w dwóch płaszczyznach i jest zabezpieczona przed wilgocią, wnikaniem kurzu i promieniowaniem UV.