1617

Posiadacze tarasów czy balkonów to prawdziwi szczęściarze – przy odrobinie czasu i cierpliwości mogą oni stworzyć z tej przestrzeni prawdziwą oazę spokoju, która pozwoli na relaksowanie się podczas cieplejszych dni. Istotne jest dobranie odpowiednich mebli i dodatków – tych wybór jest dzisiaj olbrzymi. O czym pamiętać podczas wyboru konkretnych elementów?

Parasol ogrodowy chroniący przed słońcem

Podstawową rolą parasola na taras czy balkon jest skuteczna ochrona przed słońcem. Dzisiaj nowoczesne parasole spełniają to zadanie celująco. Odpowiada za to zarówno konstrukcja, jak i wykorzystane materiały. Projektanci zadbali o to, aby parasol był wysoce funkcjonalny – dzięki specjalnej budowie baldachim może być rotowany w kilku płaszczyznach. Oznacza to, że w czasie wędrówki słońca po nieboskłonie możemy stale poprawiać ułożenie baldachimu, aby cień znajdował się tam, gdzie tego chcemy.

Druga istotna sprawa to kotwienie parasola – wystarczy zakupić odpowiednią platformę na niewielkich kółkach, aby bez trudu przesuwać parasol z miejsca na miejsce. Baldachim wykonano z tkanin odpornych na wnikanie wilgoci i brudu – oprze się on również silnemu promieniowaniu słonecznemu i na długie lata zachowa piękny kolor. Tkanina baldachimu pokryta jest poliuretanem – to warstwa wodoszczelna, chroniąca przed wilgocią.

Parasol ogrodowy, który odmieni przestrzeń!

Nowoczesne parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby skutecznie upiększać przestrzeń wokół nas. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby meble spełniały warunek estetyczny. Kluczem do odpowiedniej formy jest sama konstrukcja: główna oś parasoli tworzona jest z aluminium z domieszkami. Zastosowanie tego metalu sprawia, że konstrukcja nie jest ciężka. Malowanie proszkowe elementów aluminium pozwoliło na zabezpieczenie parasola przed wpływem wilgoci i wnikaniem rdzy.

Klienci mogą również wybierać kolorystykę parasola: zarówno elementów metalowych, jak i baldachimu. Istotne jest to, że kolory są zabezpieczone w taki sposób, aby nie blaknąć, nawet pod wpływem silnego promieniowania słonecznego.