3475

Odpoczynek na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na zregenerowanie się po długim i męczącym dniu. Dysponując ogrodem czy tarasem bez trudu możemy zaaranżować miejsce, w którym odpocznie cała nasza rodzina i do którego będziemy mogli zapraszać bliskich. Jakie rozwiązania na tarasie wybrać, aby miejsce to stało się funkcjonalne?

Pierwszy krok – odpowiednie meble i parasol ogrodowy

Pierwszym i najważniejszym elementem na tarasie jest oczywiście komplet ogrodowy. Producenci oferują nam wiele interesujących propozycji, w tym meble technorattanowe, meble modułowe, meble rotangowe. Wszystkie one są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu na długi czas zachowają wspaniały wygląd.

Szukając parasola ogrodowego na taras zazwyczaj myślimy przede wszystkim o zapewnieniu sobie odpowiedniej ilości cienia. Oczywiście to główna rola parasola, jednak warto pamiętać także o tym, że szeroka czasza parasola skutecznie chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Szerokie czasze parasoli ogrodowych tworzone są dzisiaj z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wnikaniem kurzu, wilgocią oraz płowieniem. Taki parasol będzie więc skutecznie chronił nie tylko przed słońcem, ale i niespodziewanym deszczem.

Funkcjonalne parasole ogrodowe

Olbrzymią zaletą parasoli ogrodowych jest bez wątpienia fakt, że posiadają one wiele punktów regulacji. Pierwszy to możliwość rotowania parasola wokół jego osi – jest to możliwe dzięki osadzeniu stelaża na ruchomej stopie. Druga opcja to możliwość odchylania czaszy parasola w jednej lub w dwóch płaszczyznach. W zależności od potrzeb parasol może być umieszczony na jednej z wielu rodzajów podstaw.