4786

Późna wiosna i lato to najlepsze pory na to, aby odpoczywać blisko natury. Korzystając z własnego ogrodu czy tarasu nie musimy wyjeżdżać na kosztowne wczasy: wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Chcąc zaaranżować nasz ogród w miejsce wypoczynkowe nie potrzebujemy wiele: topowi producenci mebli ogrodowych zaproponują nam wiele interesujących kolekcji, które staną się ozdobą naszej przestrzeni wypoczynkowej.

Meble w ogrodzie – trwałe i odporne na uszkodzenia

Idealne meble ogrodowe są nie tylko piękne, ale przede wszystkim wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Zastosowanie materiałów takich jak technorattan czy aluminium pozwoliło na stworzenie trwałych produktów, które nie są podatne na wnikanie kurzu czy na działanie wilgoci. Wśród rekomendowanych mebli warto zwrócić uwagę na meble modułowe.

Ochrona przed słońcem i wyjątkowy dodatek w ogrodzie

Wypoczynek w ogrodzie to świetna okazja na dotlenienie organizmu, ale również na relaks blisko zieleni. Chcąc korzystać z ogrodu bezpiecznie musimy też pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej wymienia się parasole ogrodowe – nowoczesne parasole to świetny dodatek do ogrodu i funkcjonalny produkt, który podniesie nasz komfort.

Parasol ogrodowy projektowany jest z myślą o użytkowniku – liczne punkty regulacji sprawiają, że bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. Stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo – konstrukcja osadzona jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. Na szczycie stelaża umieszczona jest czasza – może być ona wykonana z materiału poliestrowego pokrytego warstwą poliuretanu. Dzięki temu połączeniu czasza chroni nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed deszczem.