1247

Zakup parasola ogrodowego to świetne rozwiązanie, szczególnie kiedy chcemy cieszyć się pełnią lata właśnie w otoczeniu pięknego ogrodu. Wybór parasola nie powinien być przypadkowy – warto wybrać model o wysokich parametrach technicznych, dopasowany do naszych potrzeb. Jakie produkty warto wziąć pod uwagę?

Parasol od topowych producentów

Wśród licznych propozycji parasoli ogrodowych warto zwrócić uwagę na materiały. Parasole z boczną czy centralną noga posiadają stelaż wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia, łamanie, wnikanie brudu czy działanie wilgoci. Dzięki odpowiednim warstwom ochronnym zachowują one estetyczny wygląd przez długi czas. Nie mniej istotny jest sam baldachim parasola. W przypadku najlepszych producentów wykonywany jest on z tkaniny technicznej, dodatkowo zabezpieczonej przed działanie wilgoci czy silnego promieniowania słonecznego. Tkanina techniczna, utrzymana w stonowanych kolorach, pomoże stworzyć elegancki klimat w ogrodzie lub też na tarasie.

Jeden parasol, wiele możliwości

Obecnie parasole ogrodowe tworzone są w taki sposób, aby w jak największym stopniu wspierać użytkowników. Zapomnijmy o konieczności przestawiania parasola wraz z ciężką podstawą w zależności od tego, gdzie znajduje się słońce. Dzisiaj parasole tworzone są znacznie lepiej – zamiast przenosić konstrukcję wystarczy zmienić położenie samego baldachimu. Pomoże nam w tym element rotujący. Dzięki temu cień będzie zawsze tam, gdzie będziemy chcieli.

Jak chronić parasole ogrodowe?

W czasie niepogody lub podczas dłuższej nieobecności w domu parasol powinien być złożony i odpowiednio zabezpieczony przed działaniem deszczu czy kurzu. W tym celu warto sprawdzić, czy producent nie oferuje do proponowanych parasoli także pokrowców. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin AeroCover, odznaczające się wodoodpornością, wysokim stopniem oddychalności, ograniczeniem kondensacji wody pod pokrowcem.