1410

Końcówka lata jest zazwyczaj okresem, który chętnie spędzamy w ogrodzie – temperatury nie są już tak nieznośnie wysokie, możemy więc spokojnie odetchnąć pełnią piersią i cieszyć się wspaniałą pogodą. Koniec lata powinien być również dla nas czasem, w którym zaczniemy zastanawiać się nad ochroną parasola w trakcie lata. Producenci elementów outdoorowych proponują nam innowacyjne rozwiązania, które znacząco pozwolą nam wydłużyć żywotność naszych parasoli ogrodowych.

Pokrowce na parasole ogrodowe

Wśród najczęściej rekomendowanych rozwiązań związanych z parasolami ogrodowymi wymienia się pokrowce ogrodowe. Lekkie i przewiewne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które pozwalają na swobodną wymianę powietrza, ale też skutecznie chronią przed osadzaniem się kurzu i brudu. Pokrowce tworzone są z tkanin RIPSTOP – oznacza to, że są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, mechacenie czy strzępienie.

Lekka struktura pokrowców ogrodowych sprawia, że zapobiegają one kondensacji wilgoci na powierzchni parasoli, a tym samym zapobiegają tworzeniu się pleśni.

Jak jeszcze lepiej chronić parasole?

Pokrowce to nie jedyne, co oferują nam producenci. Kupując ten produkt możemy dodatkowo skorzystać z niewielkich ściągaczy, które umieszczane są w rogu tkaniny. Taki ściągacz pozwoli nam dokładnie dopasować pokrowiec do kształtu parasola i chronić go skuteczniej. Innym ciekawym rozwiązaniem są dodatkowe woreczki obciążające, których zadaniem jest utrzymanie tkaniny w jednej pozycji podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Pokrowce ogrodowe na parasole dostępne są w poręcznych torebkach z uchwytami. Złożony i schowany pokrowiec nie zajmuje wiele miejsca: bez trudu zmieścimy go na półkę w garażu czy w szafie.