1269

Niewiele trzeba, aby zwykły kawałek ogrodu zmienić nie do poznania, tworząc z niego elegancki kącik wypoczynkowy. Dzisiaj szeroki dostęp do mebli i dodatków ogrodowych sprawia, że każdy z nas może stworzyć dla siebie idealne miejsce wypoczynkowe. Jakie elementy wybrać, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas? Na co zwracać szczególną uwagę podczas aranżowania przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie?

Meble, które będą cieszyć oczy!

Przede wszystkim istotne jest wybranie mebli, które pozwolą na stworzenie przestrzeni relaksu. Wśród licznych propozycji warto wybrać awangardowe meble technorattanowe lub aluminiowe. Poza ich wspaniałym wyglądem możemy mieć pewność, że będą one wysoce odporne na zmienne warunki pogodowe w czasie wiosny i lata.

Parasol, który ochroni przed słońcem i zmieni oblicze ogrodu

Współcześnie wybór parasola ogrodowego wydaje się być oczywisty – doskonale wiemy, jak zgubne mogą być skutki nadmiernego promieniowania słonecznego. Nowoczesne parasole ogrodowe to jednak dzisiaj coś więcej niż tylko ochrona. Są one tworzone w taki sposób, aby dopełniać przestrzeń wypoczynkową i nadawać jej awangardowego stylu. Nowoczesne parasole ogrodowe, tworzone przez topowych dostawców, z pewnością spełnią nasze marzenia o funkcjonalnym i zadbanym ogrodzie. Jaki model wybrać?

Piękne parasole ogrodowe

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są dzisiaj z innowacyjnych materiałów. Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo, które zabezpieczone jest przed pojawianiem się ognisk rdzy i działaniem wilgoci. Stelaże umieszczane są na ruchomych stopach, które pozwalają na ich obracanie o 360 stopni. Czasze rozciągnięte są na sprężynach naciągowych, amortyzujących silniejsze podmuchy wiatru. Baldachimy tworzy się z tkanin poliestrowych, często pokrywanych warstwą poliuretanu.