1174

Parasole do ogrodu podkreślają to, że nowoczesne aranżacje ogrodowe w dużej mierze opierają się na koncepcjach artystycznych. Bardzo często przypominają kreacje awangardowego artysty, który każdą cząstkę kompozycji traktuje z wyobraźnią i zarazem z rozwagą plastyczną. Wykorzystując do tego każdy element. Także parasole ogrodowe, które charakteryzują się bardzo interesującą prezentacją. Doskonale współgrającą ze stylistyką awangardowo pomyślanych stref zewnętrznych. Na przykład tarasu utrzymanego w duchu postindustrialnym. Nowoczesny, szary parasol kwadratowy w takim miejscu okaże się strzałem w dziesiątkę.

Parasole do ogrodu w stylu industrialnym

Kwadratowe, szare parasole ogrodowe to doskonałe dopełnienie industrialnej wizji tarasowej, tak modnej obecnie. To wykorzystanie estetycznych walorów sprzętu, który całkowicie spełnia swoje funkcje praktyczne, stanowiąc przy tym rewelacyjny motyw dekoracyjny. Przy czym dekoracyjność w stylizacji przemysłowej rozumieć należy bardzo specyficznie. Jako upodobanie prostoty, jako piękno minimalizmu, jako jednolitość kolorystyczną. To wszystko podkreśli na postindustrialnym tarasie efektowny parasol do ogrodu. Poprzez swoją kolorystykę nawiąże do ulubionej barwy awangardowych aranżacji ogrodowych (i nie tylko, bo szarość wypełnia także współczesne wnętrza). Warto wykorzystać stylistyczne walory parasoli do ogrodu.

Szare parasole ogrodowe, aluminium i beton architektoniczny

Parasole do ogrodu z szarymi czasami to doskonały wybór do ogrodu awangardy, gdyż idealnie skomponują się one z ulubionymi materiałami nowoczesnych aranżacji. Z aluminium i z betonem architektonicznym. Ekskluzywne meble aluminiowe, prezentujące się niejednokrotnie niczym przedmioty wysoce artystyczne, wspaniale wyglądać będą otoczone z góry czaszą parasola ogrodowego. Podobnie jak aluminiowe rzeźby czy donice-konstrukcje, które zyskają efektowną oprawę. W awangardowym ogrodzie najlepiej zaprezentuje się parasol kwadratowy, który wpisuje się w nowoczesne zamiłowanie do figur geometrycznych jako podstawy kompozycyjnej.

Motywy betonowe na elewacji, perfekcyjne meble aluminiowe i duży parasol szary, a do tego subtelna zieleń otoczenia – w ten sposób spełnia się wizja o idealnej przestrzeni awangardowej, gładkiej, harmonijnej i uspokajającej. Mimo swoich odniesień do trudnej estetyki przemysłowej. W ten sposób buduje się doskonałość ogrodu prowadząca do równie doskonałego w nim przebywania na co dzień.