1300

Czy rzeczy mają wpływ na sposoby bycia i korzystania z życia? Oczywiście! Parasol tarasowy w nowoczesnym wydaniu jest najlepszym tego przykładem. Sprzęt ten stanowi nieodzowny element tarasowej aranżacji, która ma stanowić płynne przejście strefy wewnętrznej w zewnętrzną. Dobrze dobrany parasol to synonim luksusowego bycia u siebie, w pobliżu domu, na skraju fantazyjnego ogrodu, który warto podziwiać o każdej porze roku i o każdej porze dnia. Także wtedy, gdy świeci słońce czy gdy pada letni deszcz. Ogrodowe spektakle najlepiej podziwiać, leżąc na optymalnie wyprofilowanej leżance czy na sofie ogrodowej, umieszczonej pod rozległym parasolem. Takich doznań nie sposób porównać z niczym innym.

Idealny parasol tarasowy

Wybierając parasol tarasowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość użytych materiałów oraz na proponowane przez producenta rozwiązania w zakresie funkcjonalności. Z całą pewnością warto pomyśleć o zakupie parasola tarasowego, którego czaszę wykonano z poliestru powlekanego poliuretanem. Daje nam to pewność, że parasol będzie odporny na kurz i wilgoć. Istotny jest także wybór samego stelaża. Ten zrobiony z odpornego na działanie czynników atmosferycznych aluminium okaże się strzałem w dziesiątkę.

Pomysłowym rozwiązaniem, które może wpłynąć na jakość tarasowego życia, jest także mobilna podstawa na kółkach, która pozwoli przesuwać parasol na taras w dowolne miejsce. Można też rozważyć zakup praktycznego parasola tarasowego z boczną nogą. To wygodne rozwiązanie sprawdzi się też na małych tarasach, gdzie liczy się każdy metr.

Jaki model parasola tarasowego wybrać?

Parasol na taras powinien być dobrany rozmiarem do warunków przestrzennych. Dobrze, gdy dopasujemy go także do konkretnego układu mebli zewnętrznych, które zazwyczaj ma osłaniać. Tworzy z nimi bowiem rodzaj całości, w sensie praktycznym i estetycznym. Jaki model parasola wybrać? Okrągły czy kwadratowy? Wiele zależy też od tego, jak chcemy wystylizować taras.

Bardzo efektownie wyglądają modele z rozłożystą czaszą prostokątną o powierzchni 6,25 m2. Zmieści się pod nią komplet mebli tworzący tarasową jadalnię czy salonik. Warto także rozważyć wybór parasola tarasowego od strony kolorystycznego dopasowania go do całej stylizacji tarasu, jaką tworzy elewacja, meble i dodatki. Bardzo modne w ostatnim czasie obok białych parasoli na taras są parasole szare.