1096

Zaprojektowanie wygodnego miejsca wypoczynkowego w ogrodzie czy na tarasie nie zajmie nam dzisiaj wiele czasu. Sprawę ułatwiają przede wszystkim liczni producenci mebli outdoorowych i dodatków. Warto zadbać o to, aby przestrzeń wypoczynkowa była dopasowana do naszych potrzeb i indywidualnych oczekiwań. W ogrodzie czy na tarasie możemy odpoczywać, stworzyć przestrzeń do zabawy dla dzieci, zapraszać gości, podawać posiłki.

Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalne przestrzeni wypoczynkowej jest oczywiście wybranie mebli ogrodowych. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na nowoczesne meble technorattanowe, rattanowe, modułowe. Pamiętajmy o tym, aby meble były odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wykonane z trwałych materiałów.

Parasol w strefie wypoczynkowej

Uzupełnieniem strefy wypoczynkowej będzie funkcjonalny parasol ogrodowy. Obecnie producenci oferują nam wysokiej klasy parasole ogrodowe, które zaskoczą nas nie tylko wyjątkowymi parametrami technicznymi, ale także wyglądem. Są one projektowane w taki sposób, aby uzupełniać przestrzeń i zapewniać nam maksymalny komfort wypoczynku.

Parasole oferowane przez najlepszych producentów to propozycje zarówno na obszerne tarasy i do ogrodów, jak i na balkony. Stelaże parasoli tworzone są z trwałego aluminium malowanego proszkowo – oznacza to, że tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomej stopie, co pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. Parasol może być osadzony na jednej z kilu podstaw do wyboru, w tym klasycznej podstawie do wkopania w ziemię czy też podstawie na niewielkich kółkach.

Baldachim nad naszymi głowami

Jak konstruowane są czasze parasoli? Tworzone są one z materiałów poliestrowych lub tkani technicznych pokrytych warstwą poliuretanu. Oznacza to, że tkanina nie chłonie brudu, wilgoci, kurzu. Parasol pozwoli nam cieszyć się komfortowym cieniem i ochroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.