3539

Odpoczynek w ogrodzie to jedna z najlepszych form relaksu i odpoczynku, jaką możemy sobie podarować. Decydując się na zaaranżowanie ogrodu czy tarasu zazwyczaj skupiamy się na kupnie eleganckich mebli ogrodowych. To istotny element, który będzie stanowił punkt centralny. Chcąc zapewnić sobie wysoki komfort pomyślmy o odpowiednim parasolu ogrodowym, który zapewni nam cień w najbardziej upalne dni lata.

Parasole dawniej i dzisiaj

Parasol nie jest elementem nowym w naszych ogrodach – dawniej jednak jego struktura i budowa pozostawała wiele do życzenia. Parasole dawniej tworzone były głównie z plastiku, który już po pierwszym sezonie użytkowania mógł zacząć się odkształcać. Dzisiaj parasole są tworzone ze znacznie trwalszych materiałów – stelaże budowane są z tworzyw aluminiowych malowanych proszkowo, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże umieszczane są na ruchomych stopach, dzięki którym parasol może być rotowany o 360 stopni wokół jego osi.

Czasze parasoli tworzone są z materiałów poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu, silnym promieniowaniem słonecznym. Materiał zabezpieczony jest przez sprężyny naciągowe, które dbają o jego odpowiednie ułożenie. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Parasol stworzony do użytkowania w ogrodzie

Nowoczesne parasole posiadają kilka punktów regulacji, przez co każdy użytkownik może doskonale dopasować kąt padania cienia. Parasol stworzy dla nas komfortowy cień w upalne dni i pozwoli skutecznie chronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wśród parasoli ogrodowych znajdziemy modele zarówno o dużych czaszach, których bok sięga 4 metrów, jak i mniejsze, o boku długości 2,7 metra.