1484

Coraz więcej osób myśli o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie – również podczas spokojnego popołudnia w ogrodzie. Faktem jest, że nadmierne promieniowanie słoneczne prowadzić może do poparzeń słonecznych, jak również do udarów, złego samopoczucia, a nawet nowotworowych zmian skórnych. Aby móc cieszyć się piękną aura w ogrodzie w okresie wiosny i lata warto zadbać o odpowiednią ochronę. Dadzą nam ją nowoczesne parasole ogrodowe.

Dlaczego warto zainwestować w parasol ogrodowy?

Jeszcze do niedawna parasole ogrodowe kojarzyły nam się z przestarzałymi konstrukcjami, których stelaże tworzone były głównie z plastiku. Taka konstrukcja nie była odporna na zmienne warunki atmosferyczne i bardzo szybko ulegała licznym uszkodzeniom. Dzisiaj parasole ogrodowe tworzy się zupełnie inaczej – parasole projektowane są z dbałością o najmniejsze detale. Dodatkowo są one również odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Za wszystkim tym stoją odpowiednie materiały. Jakie?

Materiały odporne na uszkodzenia i pogodę!

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są tak, aby wyglądać pięknie i aby cieszyć oczy przez wiele lat. Ich stelaże wykonane są z aluminium malowanego proszkowo, które zostało zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Wykonanie stelaża z aluminium pozwoliło również na znacznie zmniejszenie wagi parasola, co dodatkowo przełożyło się na łatwość jego użytkowania. Nowoczesne parasole posiadają ruchome stopy, przez co możemy na bieżąco korygować ustawienie tego elementu i zapewniać sobie i innym cień.

Czasza – przyjrzyj się jej z bliska!

Czasza parasola również została zaprojektowana z wielką uwagą – materiał poliestrowy rozciągnięty jest na kilku ramionach, a dodatkowe sprężyny naciągowe gwarantują, że tkanina będzie stale w odpowiedniej pozycji. Baldachim parasola jest odporny na silne promieniowanie UV, nie blaknie nawet po wielu latach użytkowania.