1271

Do niedawna sądziliśmy, że niewielki balkon czy taras nie mogą być zaaranżowane w ciekawy sposób. Dzisiaj projektanci i dekoratorzy przekonują nas, że nawet mała przestrzeń przydomowa może stać się świetnym miejscem do wypoczynku. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się komfortem?

W poszukiwaniu interesujących mebli i dodatków

Podstawa na balkonie czy tarasie będą meble – pamiętajmy o tym, aby były one odpowiednio trwałe i wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Wśród licznych kolekcji znajdziemy ciekawe sofy technorattanowe, fotele i krzesła oparte na aluminiowych stelażach.

Parasol, który ochroni nas przed silnym słońcem

Podczas długich godzin na tarasie czy balkonie powinniśmy mieć na uwadze to, jak negatywnie wpływa na nas nadmierne promieniowanie słoneczne. Chcąc uchronić się przed nim warto wybrać jeden z parasoli ogrodowych o mniejszej czaszy. Decydując się na produkt pochodzący od producenta możemy mieć pewność wysokiej jakości tworzyw, interesującego designu oraz pięknej kolorystyki.

Czym zaskoczą nas nowoczesne parasole na balkony?

Parasol ogrodowy dedykowany na balkon ma nieco mniejszą czaszę od klasycznych parasoli – zazwyczaj bok ma długość 2,5-2,7metra długości. Czasze tworzone są z tkanin technicznych poliestrowych, których gęsty splot nie chłonie brudu. Wierzchnia warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Taka czasza ochroni nas nie tylko przed silnym słońcem, ale również przed deszczem! Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Czasze posiadają również sprężyny naciągowe – ich zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru i utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji.

Główną oś parasola tworzy aluminiowy, malowany proszkowo stelaż osadzony na ruchomej stopie. Dzięki niemu możliwe jest rotowanie konstrukcji wokół własnej osi.