1015

Do zaaranżowania tarasu nie trzeba wiele pracy – wybieramy konkretne meble, dodatki. Szukając pięknych zestawów ogrodowych z technorattanu czy  aluminium często zapominamy o tym, że ważna jest również ich ochrona w czasie niepogody czy dłuższej nieobecności w domu. Jakie rozwiązania dają nam producenci? Czy możliwe jest skuteczne chronienie ich struktury?

Piękny parasol chroniący przed słońcem

Współcześnie nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są w taki sposób, aby nie tylko skutecznie chronić przed promieniowaniem UV, ale również wzbogacać przestrzeń wypoczynkową. Elegancki design parasoli sprawia, że produkt ten świetnie wpisuje się w już zaaranżowane tarasy, dopełniając je.

Stelaże parasoli ogrodowych okrągłych tworzone są z aluminiowych profili malowanych proszkowo – dzięki temu zabezpieczone są przed wilgocią i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaż umieszczony jest a ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni. Poliestrowe czasze chronią nie tylko przed promieniami UV, ale też przed niezapowiedzianym deszczem.

Lekkie i nowoczesne pokrowce ogrodowe

Najprostszym i najchętniej stosowanym rozwiązaniem w ostatnich latach jest stosowanie lekkich pokrowców ogrodowych topowych producentów. Pokrowce tworzone są z przewiewnych tkanin poliestrowych typu RIPSTOP, które skutecznie chronią przed silnym promieniowaniem UV oraz wnikaniem kurzu. Struktura pokrowca dopracowana została w taki sposób, aby zmniejszać kondensację wilgoci na powierzchni mebla – przekłada się do na zahamowanie powstawania pleśni.

Szukając pokrowca na fotele, narożnik ogrodowy czy dwuosobową sofę nie musimy się martwić – producent zapewni nam produkty dopasowane do konkretnych mebli i dodatków. W Ich ofercie znajdziemy również pokrowce dedykowane do parasoli z nogą boczną lub centralną, jak i do grillów ogrodowych.