1109

Obecność parasola ogrodowego w naszej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej to dzisiaj norma. Właściciele tarasów i ogród chętnie decydują się na taki zakup, gdyż wiedzą, jak bardzo funkcjonalne jest to urządzenie. Współcześnie nowoczesne parasole tarasowe i ogrodowe to klasa sama w sobie – są nie tylko projektowane z olbrzymią precyzją, ale również wykonane z wysokiej klasy materiałów. Co powinniśmy wiedzieć o tego typu produktach? Czy sprawdzą się one w pobliżu naszych domów?

Obszerny parasol ogrodowy – co musimy o nim wiedzieć?

Nowoczesne parasole ogrodowe przyciągają wzrok – jest to zasługa pięknych kolorów i naprawdę obszernych czasz. Okazuje się, że dzisiaj bok czaszy może mieć nawet 4 metry długości. Oznacza to, że możliwe jest zacienienie sporego obszaru ogrodu i ochrona nie tylko użytkowników, ale również samych mebli ogrodowych. Stelaż parasola ogrodowego wykonany jest z trwałego aluminium malowanego proszkowo – dzięki temu możemy mieć pewność, że będzie on odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć oraz na wnikanie rdzy. Dodatkowo nowoczesne parasole posiadają ruchome stopy, przez co możemy obracać konstrukcję. To wygodne rozwiązanie pozwala na zmianę kąta padania cienia, bez konieczności przesuwania czy przenoszenia.

Czasza chroniąca przed promieniowaniem UV i deszczem

Czasze parasoli ogrodowych rozciągnięte są na stelażach uzupełnionych o elastyczne sprężyny. Ich zadaniem jest tłumienie i amortyzowanie silnych podmuchów wiatru, aby materiał na czaszy był stale równomiernie rozciągnięty. Czasze parasole tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych dodatkowo poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na wnikanie brudu i kurzu, doskonale chroni przed promieniowaniem UV, a dodatkowo jest zabezpieczone przed wilgocią. Warstwa poliuretanu sprawia, że parasol będzie chronił także przed niespodziewanym deszczem.