1332

Szukając idealnego wyposażenia outdoorowego na taras zazwyczaj skupiamy się wyłącznie na meblach. Pragniemy, aby nasza strefa wypoczynkowa zachwycała elegancją i funkcjonalnością, ale znacznie rzadziej zastanawiamy się nad trwałością jej elementów. Szukając inspiracji na piękny taras nie zapominajmy również o tym, jak ważna jest skuteczna ochrona przed słońcem, szczególnie podczas długich, letnich popołudni.

Parasol o doskonałych parametrach technicznych

Nowoczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają produktów oferowanych w sklepach 10-15 lat temu. Dzisiaj projektanci przykładają olbrzymią uwagę zarówno do materiałów, jak i designu parasola. Nowoczesne parasole zachwycają wysokim stopniem funkcjonalności oraz dopasowaniem do potrzeb konkretnych kupujących.

Wśród najchętniej wybieranych parasoli wymienia się te posiadające czasze kwadratowe o boku 1,5-3 metrów. Tak duża powierzchnia bez trudu zacieni wybrane przez nas miejsce wypoczynkowe i da osłonę przed silnym słońcem. Parasole oferowane przez topowych producentów posiadają czasze tworzone z tkanin poliestrowych czy też tkaniny spuncrylic – są one zabezpieczone przed deszczem, wilgocią, silnym słońcem. Tkanina nawet po wielu sezonach użytkowania nie straci pięknego koloru i właściwości technicznych.

Stelaż parasola ogrodowego wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomej stopie, dzięki czemu możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni.

Jak chronić parasol ogrodowy?

Aby wydłużyć żywotność parasola ogrodowego wystarczy zaopatrzyć się w dopasowany pokrowiec ogrodowy. Pokrowce tworzone są z lekkich tkanin poliestrowych, umożliwiających swobodną wymianę powietrza. Dzięki temu hamowana jest kondensacja wilgoci na powierzchni parasola.