1391

Jak w skuteczny sposób uchronić się przed palącymi promieniami słońca na tarasie? Z pewnością najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wykorzystanie parasola ogrodowego. Dzisiaj produkty tego typu różnią się diametralnie od parasoli, które mogliśmy dostać w sklepach 10-15 lat temu. Dzisiaj producenci dbają nie tylko o wysoką jakość oferowanych produktów, ale również o ich wspaniały wygląd. Czy taka inwestycja odmieni wygląd naszego tarasu?

Dlaczego właśnie nowoczesny parasol tarasowy?

Odpowiedni dobrany parasol przede wszystkim chronić nas będzie przed zdradliwym promieniowaniem UV W przypadku parasoli pochodzących od topowych producentów możemy być pewni, że baldachimy zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem słońca. Zastosowane tkaniny są odporne na blaknięcie – oznacza to, że nawet po wielu latach użytkowania będziemy mogli cieszyć się ich wspaniałym kolorem. Baldachimy tworzone są z tkanin technicznych poliestrowych – włókna takich materiałów są odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem brudu, wilgoci, deszczem. Dodatkowo nie nagrzewają się one pod wpływem palącego słońca co oznacza, że w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Baldachim parasola może być rotowany w zależności od danego modelu w różnych płaszczyznach.

Konstrukcja parasola oparta jest na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Oznacza to, że tworzywo to jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Zastosowanie aluminium pozwala również na zachowanie względnej lekkości konstrukcji, co z kolei przekłada się na wygodniejsze przesuwanie parasola. Dla wygody samych użytkowników nowoczesne parasole tarasowe można umieścić na ruchomych, stabilnych platformach.

Ochrona parasola zimą

Jak chronić parasol tarasowy poza okresem letnim? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowane profesjonalnego pokrowca, który zabezpieczy parasol przed działaniem wilgoci, brudem czy wnikaniem kurzu. Pokrowce, kiedy nie są używane, mogą być schowane w poręcznych torebkach.