1712

By w pełni cieszyć się wiosną i latem w przydomowej przestrzeni wypoczynkowej nie wystarczy wybrać jedynie odpowiednich mebli. Długie godziny na świeżym powietrzu warto spędzać pod parasolem, który ochroni nas nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również przed niespodziewanym deszczem. Kwadratowe parasole na taras są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Dlaczego?

Ekskluzywny parasol na naszym tarasie

O tym, jak ważna jest ochrona przed słońcem nie trzeba nikogo przekonywać. Wielogodzinne wystawianie się na ekspozycję promieni słonecznych bardzo szybko doprowadzi do poparzeń na skórze, zaczerwienienia, odwodnienia organizmu, w skrajnych wypadkach: do udaru słonecznego. Aranżując przestrzeń ogrodu czy tarasu i decydując się na kupno mebli ogrodowych warto rozważyć także parasol ogrodowy, który ochroni nas przed słońcem i zapewni komfort na długie godziny. Co powinniśmy wiedzieć o nowoczesnych parasolach do ogrodu?

Trwałe materiały to podstawa!

W przypadku parasoli ogrodowych materiały są najważniejsze. Obecnie stelaże tworzy się z malowanego proszkowo aluminium, które jest zabezpieczone przed zarysowaniami, wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Stelaż wykonany z aluminium daje również gwarancję znacznie niższej wagi całego parasola, co znacząco przekłada się na łatwość jego użytkowania. Stelaż posiada ruchomą stopę – oznacza to, że bez trudu będziemy regulować ustawienie parasola bez konieczności przesuwania całej konstrukcji.

Dach parasola wykonany jest z poliestru pokrytego poliuretanem. Połączenie tych dwóch struktur dało zaskakujące rezultaty. Gęsto pleciony poliester jest odporny na ścieranie, wnikanie brudu, strzępienie. Poliuretan sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wilgocią i całkowicie wodoodporna. Czasza parasola posiada sprężyny naciągowe, dzięki którym tkanina jest amortyzowana podczas silniejszych podmuchów wiatru.