985

Chcąc zapewnić sobie wysoki komfort w ogrodzie najczęściej skupiamy się na meblach ogrodowych. Mają być wygodne, estetyczne, odpowiednio profilowane, dopasowane do naszych potrzeb. Szukając idealnego zestawu znacznie rzadziej zastanawiamy się nad zacienieniem miejsca wypoczynkowego, co powinno być dla nas priorytetem. Jak ochronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym i jednocześnie nie tracić kontaktu z naturą?

Parasole dopasowane do naszych potrzeb!

Dawniej parasole tworzone były z materiałów niskiej jakości, przez co po jednym sezonie widać było, że są zniszczone. Dzisiaj sytuacja jest diametralnie inna – do produkcji parasoli ogrodowych wykorzystuje się wyłącznie wysokiej klasy materiały, które nie są podatne na zmienne warunki atmosferyczne. Kupując parasol ogrodowy zapewni on przede wszystkim cień, ale również ochroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV i deszczem. Jak to możliwe?

Nowoczesne parasole tworzone są z olbrzymią  dbałością o detale. Dotyczy to przede wszystkim stelaża, który wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo – zastosowanie takiego tworzywa pozwala na ochronę przed wilgocią i rdzą. Stelaż ustawiony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół własnej osi – to jeden z wielu punktów regulacji parasola. Czasze wykonywane są z tkanin technicznych poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed silnym promieniowaniem UV, odbarwianiem, wnikaniem kurzu, wilgocią. Obszerna czasza ochroni nas przed deszczem – pogoda nie ma znaczenia, kiedy chcemy wypocząć na świeżym powietrzu.

Ochrona parasola ogrodowego

Jak chronić parasole ogrodowe poza sezonem? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okażą się nowoczesne pokrowce ogrodowe. Dzięki nim uchronimy strukturę parasola przed osadzaniem się wilgoci, jak również przez zabrudzeniami. Regularne stosowanie pokrowców pozwoli znacznie wydłużyć żywotność parasola.