3388

Projektując nowoczesny ogród czy taras zazwyczaj skupiamy się głównie na eleganckich i wygodnych meblach. Pragniemy odpoczywać wśród zieleni nie niepokojeni kłopotami. Szukając idealnych rozwiązań ogrodowych często zapominamy o ochronie przed słońcem, która jest konieczna podczas upalnych, letnich dni. Rozwiązaniem tego problemu będą nowoczesne parasole ogrodowe, które znajdziemy u topowych producentów. Jaki model wybrać, by cieszyć się odpoczynkiem?

W poszukiwaniu idealnego parasola

Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale też wyglądem. Projektanci dbają o to, aby taki parasol doskonale wpisywał się w już zaaranżowane otoczenie. Stonowane kolory (z możliwością wyboru przez klienta) to jedna z opcji czekających na nas w sklepach. Parasole ogrodowe oferowane dzisiaj w sklepach skutecznie ochronią nas przed silnym promieniowaniem UV, ale także wnikaniem kurzu czy niespodziewanym deszczem. Parasol sprawi, że każda chwila na świeżym powietrzu będzie znacznie przyjemniejsza, a my sami będziemy zachwyceni wspaniałością lata.

Jak konstruowane są parasole ogrodowe?

Do konstrukcji parasoli ogrodowych wykorzystywane są materiały o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Przede wszystkim jest to aluminium – aluminiowy stelaż oparty jest na ruchomej stopie, co pozwala na jego rotowanie wokół własnej osi. Na szczycie stelaża umieszczona jest czasza, która może mieć kształt koła, prostokąta, kwadratu. Czasza wykonana jest z materiału technicznego pokrytego warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na wilgoć, wnikanie kurzu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Tkanina jest rozciągnięta dzięki specjalnym sprężynom, które zabezpieczają ją przed przesuwaniem i utrzymują w odpowiedniej pozycji.