3435

Decydując się na parasol ogrodowy przede wszystkim myślimy o tym, aby zapewnić sobie cień podczas upalnych, letnich dni. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne parasole to znacznie więcej niż gwarancja cienia – producenci przekonują, że parasol nie tylko podniesie estetykę otoczenia, ale także całkowicie wpłynie na nasz komfort w czasie odpoczynku. Jak to możliwe?

Parasol w ogrodzie i na tarasie

Nowoczesne parasole ogrodowe możemy wykorzystywać w różnych miejscach: w ogrodach, na tarasach, dużych balkonach, ale także w strefach wypoczynkowych przy restauracjach. Taki parasol przede wszystkim pozwoli nam na odpoczynek w cieniu, nawet w czasie najbardziej upalnego dnia. Istotne jest to, że tkanina nie nagrzewa się, przez co w cieniu panuje przyjemny chłód. To jednak nie jedyna zaleta tego produktu.

Parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W praktyce oznacza to przede wszystkim wiele punktów regulacji: stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, przez co parasol może być rotowany wokół własnej osi. Czasze, w zależności od modelu, mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Jakich materiałów używa się do tworzenia parasoli? Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – oznacza to, że metal jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Do tworzenia czasz wykorzystywana jest tkanina techniczna pokryta warstwą poliuretanu.

Jak chronić parasol w okresie jesieni i zimy?

Chcąc zachować żywotność naszego parasola na jak najdłuższy czas koniecznie pomyślmy o kupnie pokrowca ogrodowego. Taki pokrowiec uchroni parasol przed wilgocią, wnikaniem kurzu, osiadaniem brudu. Dodatkowo tkanina sprzyja swobodnej cyrkulacji powietrza – w praktyce oznacza to, że na powierzchni parasola nie będzie kondensować się wilgoć.