3227

Jak zrelaksować się po długim dniu w pracy czy w szkole? Jedną z najlepszych opcji jest pobyt na świeżym powietrzu. Nie musimy jednak w środku tygodnia jechać do lasu czy wyjeżdżać za miasto: wystarczy niewielka przestrzeń przydomowa wypełniona zielenią. Odpowiednio zaaranżowany balkon czy taras staną się świetnym miejscem do relaksu nie tylko dla nas, ale również dla naszych bliskich. Jakie elementy wyposażenia wybrać, aby zaaranżować to miejsce?

Wygodnie i komfortowo na tarasie

Tarasy dają wiele możliwości aranżacyjnych: wystarczy kilka dopasowanych do naszych potrzeb mebli, aby przekonać się, jak przyjemny może być wypoczynek. Szukając mebli zwracajmy uwagę przede wszystkim na tworzywa i materiały – meble powinny być zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu, odkształceniami.

Jednym z coraz częściej wybieranych elementów jest parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas przede wszystkim funkcjonalnością – większość z nich posiada wiele punktów regulacji, przez co możliwe jest dokładne dopasowanie kąta padania cienia. Innowacyjne parasole ogrodowe tworzone są z wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo, czasze budowane są z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu. Taka czasza skutecznie ochroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także przed niespodziewanym deszczem!

Ciekawe aranżacje tarasu z parasolami

Parasole ogrodowe projektowane są dzisiaj z olbrzymią precyzją, ale i zgodnie z najnowszymi trendami. Projektanci dbają o to, aby parasole mogły wpisać się w już zaaranżowane przestrzenie, dobrze je uzupełniały. Pomagają w tym stonowane kolory. Klienci mogą decydować o konkretnych parametrach wybieranych przez siebie modeli i dobrać najbardziej pasującą podstawę.