958

Lato to najlepszy czas na wypoczynek a ogrodzie czy na tarasie. Dla wielu z nas taki relaks nie ma sobie równych – wolimy odpoczywać we własnym ogrodzie niż na odległych plażach egzotycznych krajów. Aby jednak móc cieszyć się takim wypoczynkiem koniecznie zadbajmy o odpowiednie meble ogrodowe i parasol. Dlaczego jest to tak ważne?

Elegancja mebli ogrodowych i nowoczesnych parasoli

Współcześnie pragniemy, aby nasze ogrody były przede wszystkim zadbane i eleganckie. Nie musimy jednak stale doglądać kwitnących kwiatów, strzyc krzewów. Wystarczy zadbany trawnik, wysokiej jakości meble ogrodowe i piękny parasol ogrodowy – to wystarczy, aby cieszyć się urokami lata.

Obecnie meble ogrodowe tworzone są z olbrzymią precyzją i odpowiadają najnowszym trendom. Dzięki temu są nie tylko funkcjonalne, ale stanowią także wspaniałą ozdobę przestrzeni.

Jak obecnie tworzone są parasole ogrodowe?

Do produkcji parasoli ogrodowych najnowszej generacji wykorzystywane są lekkie metale oraz tkaniny techniczne. W przypadku stelaża jest to stop aluminium z domieszkami – taka mieszanka zapewnia odporność na wnikanie brudu, działanie wilgoci, pojawianie się rdzy. Stelaże aluminiowe są odporne na odginanie, zachowują swój kształt. Parasol można zakotwiczyć w ziemi przy pomocy bazy do zakopu. Co ważne: podczas takiej operacji nie ma potrzeby wylewania betonu w to miejsce! Parasole mogą być osadzane także na stabilnych platformach z kółkami – te ostatnie umożliwią ich łatwe przemieszczanie po powierzchni tarasu.

Baldachim nowoczesnego parasola ogrodowego możemy swobodnie odchylać – jest on ruchomy w dwóch płaszczyznach. Sam baldachim wykonany został z materiału poliestrowego pokrytego poliuretanem. Dzięki temu jest on wodoodporny i nie chłonie brudu.