832

Wybór konkretnego parasola do ogrodu czy na taras zostawiamy zazwyczaj na sam koniec aranżowania tego miejsca, zakładając, że większość modeli nie różni się od siebie bardzo, więc wybór nie będzie trudny. Nic bardziej mylnego – wybranie konkretnego modelu może znacząco wpłynąć na podniesienie lub obniżenie komfortu podczas słonecznego dnia w ogrodzie. Na co zwracać uwagę podczas wyboru danego modelu?

Parasol dopasowany do nas samych

Różnorodność modeli parasoli ogrodowych widać przede wszystkim w ofercie topowych producentów. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy parasole podzielone przede wszystkim przez wzgląd na stelaż (noga centralna i noga boczna) oraz sam baldachim.

Konstrukcje parasoli ogrodowych tworzone są z trwałych i zabezpieczonych przed wilgocią stopów aluminiowych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że taki materiał nie będzie podatny na pojawianie się rdzy. Aby podnieść komfort użytkowania parasola producenci umożliwili kilka opcji jego kotwienia. Może być on wkopany w ziemię, jak również stać na platformie umieszczonej na niewielkich kółkach. Drugie rozwiązanie pozwoli na wygodne przesuwanie go z miejsca na miejsce na tarasie, zgodnie z własnymi potrzebami.

Jak tworzone są baldachimy? Baldachim wykonany jest z tkaniny technicznej poliestrowej, odpowiednio zabezpieczonej przed wnikaniem wilgoci, działaniem promieni słonecznych. Tkaniny wykorzystywane do ich tworzenia są dostępne w różnych opcjach kolorystycznych.

Jak chronić parasol jesienią?

Jesień zbliża się wielkimi krokami – dla wielu z nas to czas zakończenia korzystania z tarasu czy ogrodu. W tym okresie warto zadbać o ochronę parasola. Jeśli faktycznie nie będzie on już wykorzystywany kupmy pokrowiec na parasol. Pokrowce tworzone są z tkanin o opatentowanej strukturze – pozwolą na zmniejszenie kondensacji wilgoci na powierzchni baldachimu.