880

Metod na stworzenie ciekawego tarasu jest wiele: możemy postawić na nietuzinkowe, nowoczesne meble, wybrać odpowiednie oświetlenie czy palenisko elektryczne. Jeśli jednak pragniemy cieszyć się wysokim komfortem podczas słonecznych dni podstawą okaże się odpowiednio dobrany parasol ogrodowy. Współcześnie topowi producenci zaproponują nam wiele interesujących modeli. Jakich? O tym przeczytacie poniżej!

Parasol, który odmieni przestrzeń!

Nowoczesna przestrzeń wymaga odpowiednich dodatków. Projekty parasoli ogrodowych zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dzisiaj producenci stawiają przede wszystkim na materiały wysokiej jakości oraz interesujący design. Ma być elegancko, nowocześnie i funkcjonalnie!

Parasole pochodzące od topowych producentów podzielić można ze względu na konstrukcję na modele z nogą boczną oraz centralną. Wybór konkretnego modelu będzie warunkował to w jakich płaszczyznach będzie rotował baldachim – to dość istotne zagadnienie.

Trwałe materiały, odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Kluczową sprawą w przypadku parasoli wykorzystywanych na tarasach jest ich budowa. Ramię i stelaż baldachimy tworzone są z aluminium z domieszkami, co przekłada się na lekkość i wytrzymałość konstrukcji. Aluminium jest malowane proszkowo, przez co nie musimy martwić się wnikaniem wilgoci i pojawianiem się nieestetycznej rdzy.

Parasol osadzony jest na platformie – w przypadku parasoli dedykowanych na tarasy takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej. Platforma posiada niewielkie kółka, przez co możliwe jest bezproblemowe i bezpieczne przesuwanie parasola. Jak wspomniane zostało wyżej: baldachim może być rotowany, w zależności od naszych potrzeb i kąta padania słońca.

Baldachim parasola wykonano z tworzywa poliestrowego, które nie nagrzewa się. Oznacza to, że parasol nie tylko ochroni nas przed palącym słońcem, ale również zapewni przyjemny cień i chłód.