836

Parasole ogrodowe tworzone dzisiaj przez topowych producentów nijak mają się do tego, co mogliśmy znaleźć w sklepach jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj dba się nie tylko o estetyczny wygląd takiego produktu, ale również o to, aby parasol faktycznie skutecznie chronił przed promieniowaniem słonecznym. Czy wiesz, jak za pomocą zwykłego parasola odmienić charakter ogrodu lub tarasu? Oto kilka wskazówek.

Parasole tworzone z duchem czasu

Oglądając parasole oferowane obecnie przez topowych producentów bez trudu zauważymy, jak bardzo różnią się one od parasoli znanych nam z przeszłości. W przypadku tych pierwszych zaskakuje przede wszystkim wspaniały design oraz wykorzystanie materiałów wysokiej jakości – stelaże parasoli tworzone są z aluminium z domieszkami, które odporne jest na odkształcanie, wnikanie brudu, zarysowania, łamanie. Stelaż wyposażony jest w dwa rodzaje podstaw, które możemy zakotwić w ziemi lub też wykorzystać ruchomą platformę na niewielkich kółkach. Dzięki takiej platformie przesuwanie parasola po tarasie nie będzie żadnym problemem.

Nowoczesne parasole wyposażone są w specjalistyczne głowice, dzięki którym baldachim może być obracany w kilku płaszczyznach. Rotowanie baldachimem pozwoli na uzyskanie cienia w miejscu przez nas pożądanym. Bez konieczności przesuwania całej konstrukcji!

Baldachimy z tkanin technicznych o podwyższonej odporności na ścieranie

Na szczególna uwagę zasługują baldachimy w parasolach ogrodowych. Dzisiaj są one tworzone z nowoczesnych tkanin technicznych, zazwyczaj poliestrowych, które dodatkowo są pokrywane warstwą poliuretanu. Taka tkanina jest nie tylko odporna na wnikanie brudu czy wilgoci, ale również zabezpieczona przed ścieraniem. Zastosowanie tkanin wysokiej jakości sprawia, że są baldachim na długo zachowuje swój piękny kolor.